1. Kandydaci i okręgi wyborcze

Okręg IOkręg IIOkręg IIOkręg IVOkręg V
 1. Piotr Wajszczuk
 2. Łukasz Ciołko
 3. Michał Lenarczyk
 4. Elżbieta Piotrowska
 5. Ewa Molak
 6. Olga Kokosińska
 7. Dominik Mazur
 1. Miachał Zenka
 2. Bartosz Zawadzki
 3. Piotr Antosiuk
 4. Michalina Jaczewska
 5. Ewa Cygańska
 6. Beata Błaszczyk
 7. Mirosław Kilijańczyk
 1. Maciej Antosiuk
 2. Maciej Mackiewicz
 3. Sylwia Migut
 4. Natalia Kamińska
 5. Jacek Orzeł
 6. Elżbieta Nowak
 7. Piotr Pieńkosz
 1. Antoni Pomianowski
 2. Goretta Szymańska
 3. Krzysztof Góra
 4. Barbara Tukendorf
 5. Daria Stawrowska
 6. Jacek Ambroziak
 7. Mariusz Walus
 1. Kamil Orzeł
 2. Łukasz Błaszczyk
 3. Bartłomiej Dąbal
 4. Maria Pomianowska
 5. Melania Karaś-Tęcza
 6. Aleksandra Pieńkosz
 7. Bernard Rejniak

 

2. Program dla Ursynowa

1. Montaż filtrów na POW

Instalacja filtrów jest kluczowym wyzwaniem jakie obecnie stoi przed Ursynowem - bez nich nasze zdrowie będzie poważnie zagrożone! Zebraliśmy w tej sprawie 5000 podpisów, zorganizowaliśmy liczne happeningi i protesty oraz nagłośniliśmy temat w mediach Dopilnujemy, aby filtry zostały zamontowane, a sprawa nie ucichła.

 

2. Lekcje w szkołach tylko na pierwszą zmianę 

Wiele ursynowskich szkół jest skazanych na dwuzmianowość. Nasze dzieci często zostają przez to do późnych godzin w szkołach, co często jest dużym utrudnieniem dla rodziców oraz barierą w rozwoju zainteresowań dzieciaków . Zadbamy o wprowadzenie zajęć w szkołach tylko na pierwszą zmianę i zlikwidujemy lekcje do późna!

 

3. Ograniczenie kubatury Galerii Kabaty

Problem budowy dużej Galerii Handlowej na Kabatach monitorujemy już od ponad 10 lat. Do tej pory udało nam się skutecznie powstrzymywać inwestora przed budową “drugiej Galerii Mokotów”. Chcemy doprowadzić do budowy małego lokalnego centrum handlowego w miejsce obecnego TESCO.

 

4. Oddzielanie od jezdni ścieżek rowerowych zamiast zwężania ulic i malowania pasów rowerowych

Sprzeciwiamy się malowaniu pasów rowerowych kosztem jezdni, tak jak zrobiono to na ul. Dereniowej i Cynamonowej. W 2016 powstrzymaliśmy zwężenie ul. Stryjeńskich, Bartóka i Jastrzębowskiego. Uważamy, że z pasów rowerowych nikt nie korzysta, dlatego podejmujemy działania aby budowane były zwykłe ścieżki rowerowe.

 

5. 1000 dodatkowych miejsc parkingowych

Na Ursynowie coraz trudniej znaleźć miejsca do parkowania. Jest to szczególnie odczuwalne na starszych osiedlach. Zadbamy o powstanie 1000 nowych miejsc postojowych poprzez wytyczenie nowych parkingów i przebudowę istniejących.

 

6. Siedziba Urzędu Skarbowgo na Ursynowie

150 tys. mieszkańców dzielnicy oraz 20 tys. zarejestrowanych tu przedsiębiorców zasługuje na urząd skarbowy w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia działalności. Dlatego zabiegamy o przeniesienie skarbówki z Mokotowa na Ursynów. Oprócz samej odległości utrudnieniem jest również fakt, że w obecnym miejscu są ograniczone możliwości parkowania, a komunikacja miejska stoi w olbrzymich korkach niezależnie od pory dnia.

 

7. Eko-ekrany wzdłuż ul. Puławskiej i Dolinki Służewieckiej

Hałas dobiegający z ul. Puławskiej i Doliny Służewieckiej od lat stanowi problem dla mieszkańców Północnego Ursynowa. Wykonane w 2017 roku pomiary hałasu wskazały, że przekracza on dopuszczalne normy. Zadbamy, aby w tym miejscu powstały porośnięte roślinnością eko-ekrany, które będą łączyły skuteczną ochronę przed hałasem z przyjazną dla otoczenia architekturą krajobrazu.

 

8. Basen przy ul. Kajakowej

Chcemy pływali na Zielonym Ursynowie.Możemy ją wybudować na terenie zielonym pomiędzy przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej a Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury. Petycję w tej sprawie podpisało 1700 mieszkańców. Dzięki naszemu zaangażowaniu urząd dzielnicy zorganizował w tej sprawie konsultacje społeczne. Doprowadzimy do wybudowania pływalni, dzięki której mieszkańcy zyskają miejsce do uprawiania sportu, zabawy i relaksu w najbliższym otoczeniu miejsca swego zamieszkania.


9. Park linearny nad tunelem POW

Chcemy, żeby nad tunelem obwodnicy, wzdłuż ul. Płaskowickiej powstał długi na 2 km park linearny. Byłaby to rekompensata dla mieszkańców za uciążliwości związane z budową POW. W konsulatacjach społecznych mieszkańcy wybrali koncepcję, zakładającą park nad tunelem, którego idealnym uzupełnieniem będzie park linarny.

 

10. Budowa Ciszewskiego-bis - połączenie z Wilanowem

Ulica Ciszewskiego-bis połączy Ursynów Północny z Miasteczkiem Wilanów. Dzięki temu połączeniu, znacznie skróci się czas przejazdu między dzielnicami oraz pozytywnie wpłynie na natężeniu ruchu na Dolince Służewieckiej w stronę centrum miasta. Dodatkowo ulica Ciszewskiego-bis odciąży przedłużenie ulicy Płaskowickiej oraz ulicę Rosnowskiego na Kabatach dzięki czemu nie będą tworzyły się korki między dzielnicami.

 

11. Bezpłatne bilety do domów kultury dla seniorów 

Dostęp do kultury jest ważny szczególnie dla seniorów. Często z powodu braku środków finansowych mają oni utrudniony dostęp do spektakli teatralnych, koncertów czy innych wydarzeń. Chcemy zatem, aby Dzielnicowy Dom Kultury zapewniał bezpłatny dostęp dla seniorów do organizowanych wydarzeń.

 

12. Likwidacja bramek w metrze

W 2018 roku rozpoczęto montaż nowych bramek w metrze, które są wyższe od poprzednich, a ich otwarcie i przejście przez nie trwa zdecydowanie dłużej niż dotychczas. Bramki te nie spełniają swojego przeznaczania gdyż tak naprawdę nie uszczelniają strefy biletowej. Nadal bardzo łatwo można dostać się bez biletu na peron za pomocą wejściówek lub wind. Dodatkowo przy bramkach tworzą się kolejki co utrudnia płynnych ruch . Jesteśmy za tym, aby metro pozostało łatwo dostępne dla pasażerów poprzez likwidację bramek wzorem innych europejskich miast!

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.